Strona główna

Analiza danych

Analiza danych – nowa dyscyplina naukowa

Analiza danych – nowa dyscyplina naukowa

Duże zbiory danych to obecnie chleb powszedni w wielu przedsiębiorstwach i instytucjach naukowych. Konieczność analizy takich zbiorów jest motorem rozwoju Analizy danych, relatywnie nowej dyscypliny naukowej, w ramach której w ostatnich latach zaproponowano szereg nowatorskich i efektywnych metod do pozyskiwania informacji. Umiejętne wykorzystanie tych metod, a także ewentualny wkład w rozwój nowych technologii, wymaga bardzo dobrego przygotowania matematycznego i informatycznego.

Specjalność na czasie

Specjalność na czasie

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na specjalistów w tej dziedzinie Instytut Matematyczny UWr proponuje nowy program studiów licencjackich i magisterskich na specjalności Analiza danych. Studenci tej specjalności zapoznają się z metodami rozwiązywania rzeczywistych problemów praktycznych za pomocą estymacji, a także nauczą się podstaw konstrukcji odpowiednich metod statystycznych, co umożliwi im adaptację do rozwiązywania nowych problemów. Absolwenci tego kierunku znajdą zatrudnienie w przemyśle i firmach finansowych, jak również będą mogli kontynuować karierę naukową w zakresie statystyki, matematyki stosowanej lub innej dziedzinie naukowej wykorzystującej duże zbiory danych, jak np. bioinformatyka czy matematyka finansowa.

Program nauczania

Program nauczania

Studenci Analizy danych otrzymają rzetelne wykształcenie matematyczne, niezbędne do zrozumienia trudnej problematyki analizy dużych zbiorów danych. Ponadto będą mieli szansę uczestnictwa w kursach, które zapoznają ich z klasycznymi i współczesnymi metodami analizy statystycznej, a także z podstawowymi narzędziami informatycznymi używanymi do obsługi dużych baz danych.

Więcej szczegółów w programie studiów.

Współpraca z USA

Współpraca z USA

Program kształcenia na tej specjalności został opracowany wspólnie z naukowcami z Uniwersytetu Stanu Indiana w Stanach Zjednoczonych, którzy będą również uczestniczyli w procesie kształcenia studentów. Planujemy również współpracę dydaktyczną z innymi czołowymi naukowcami ze Stanów Zjednoczonych i Europy (np. Uniwersytet Stanforda), z którymi ściśle współpracujemy naukowo.

Kontakt

Kontakt

Instytut Matematyczny

pl. Grunwaldzki 2

50-384 Wrocław

rekrutacja@math.uni.wroc.pl

Dziekanat

ul. Joliot-Curie 15

50-383 Wrocław

71 375 7895

Masz pytanie? Zadaj je nam