Strona główna

Akademiki, Stypendia

Akademiki

Akademiki

Jeżeli przybywasz do nas z daleka, to informacja o akademikach jest dla Ciebie bardzo ważna.

Uniwersytet Wrocławski dysponuje pięcioma akademikami: „Dwudziestolatka”, „Kredka”, „Ołówek”, „Parawanowiec” i „Słowianka”. Wszystkie są położone na osi placu Grunwaldzkiego w odległości 10-15 minut spacerem od Instytutu Matematycznego (biegiem, przy korzystnym układzie świateł na przejściach dla pieszych, da radę w 5 minut...).

Informacje dotyczące zasad zakwaterowania w akademikach oraz sposobu składania wniosków znajdziesz na tej stronie. Aktualny cennik można znaleźć tutaj

WAŻNE! Osoby przyjęte na studia w rekrutacji lipcowej składają wnioski o akademik drogą elektroniczną w dniach 15.07-25.07.2017.

Stypendia na UWr

Stypendia na UWr

Skoro tu zajrzałeś to znaczy, że interesuje Cię, czy możesz otrzymać od uczelni jakąś pomoc finansową. Okazuje się, że tak, oczywiście, pod warunkiem, że spełniasz ustalone kryteria.

Gdy tylko dostaniesz się na studia możesz starać się o stypendium socjalne, które może być powiększone o dodatek mieszkaniowy.

By starać się o te stypendia, maksymalna wysokość miesięcznego dochodu netto na 1 osobę w Twej rodzinie nie może przekraczać pewnej ustalonej kwoty. W roku akademickim 2017/2018 jest to 1050 zł.

Ponadto o specjalne stypendium mogą starać się osoby niepełnosprawne. W tym przypadku nie obowiązuje kryterium dochodowe.

Na wyższych latach, jeżeli nauka będzie szła Ci dobrze, masz szansę dostać także stypendium Rektora, a nawet stypendium Ministra! Ale to dopiero od drugiego roku studiów.

Wszelkie szczegóły, regulamin przyznawania stypendiów, itd. znajdziesz na tej stronie. Wnioski stypendialne wypełnia się poprzez system USOS i składa w dziekanacie.

Pamiętaj! Jeżeli jesteś zainteresowany stypendium, zaglądaj na ww. stronę, by nie przegapić terminu składania podań. W tym roku termin ten zostanie podany na początku września.

Inne stypendia

Inne stypendia

Jeżeli jesteś laureatem ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej bądź konkursu uprawniającego do przyjęcia na studia bez postępowania kwalifikacyjnego, to możesz także starać się o udział w Studenckim Programie Stypendialnym.

Termin składania wniosków to 31 października 2017 r. Wszelkie szczegóły znajdziesz na stronie Wrocławskiego Centrum Akademickiego.Stypendia pomostowe skierowane są do ambitnych i zdolnych maturzystów z małych miast i wsi, szczególnie z terenów popegeerowskich, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy dostali się na I rok studiów.

Szczegółowe informacje, regulamin oraz wzór wniosku można znaleźć na stronie programu stypendialnego. Aplikacje on-line można składać od 3 lipca do 18 sierpnia 2017 r. do godz. 16:00.

Kontakt

Kontakt

Instytut Matematyczny

pl. Grunwaldzki 2/4

50-384 Wrocław

rekrutacja@math.uni.wroc.pl

Dziekanat

ul. Joliot-Curie 15

50-383 Wrocław

71 375 7895

Masz pytanie? Zadaj je nam